Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nauczanie Zdalne

Nauczanie Zdalne

Drodzy Rodzice!

            20 marca 2020 r. Minister Edukacji Narodowej  p. Dariusz Piontkowski wydał rozporządzenie, regulujące możliwość kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Nowe przepisy będą obowiązywały, jak na razie, od 25 marca
2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

W odpowiedzi na to rozporządzenie, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie
wraz z nauczycielami opracowała sposób kształcenia uczniów w tym  czasie. Mając do dyspozycji narzędzie dziennika elektronicznego LIBRUS , postanowiliśmy wykorzystać jego zasoby i stworzyć możliwość realizacji podstaw programowych wszystkich przedmiotów. Będzie to wymagało od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Proszę zatem o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają Państwo w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy swoją pracę zawodową z koniecznością wsparcia dzieci w zdalnej nauce. W trosce o Państwa potrzeby, ale przede wszystkim o potrzeby naszych Uczniów, z dniem 26 marca 2020 r. rozpoczniemy usystematyzowaną formę kształcenia na odległość. W tym celu konieczne jest z Państwa strony:

  1. Codzienne logowanie się ucznia (w klasach I-III rodzica) do dziennika LIBRUS.
  2. Sprawdzenie planu na dany dzień (przypisany on jest od 26 marca poszczególnym klasom). Treści z danych przedmiotów dla poszczególnych uczniów będą  umieszczane codziennie do południa (od 9.00 – 13.00). Nie oznacza to jednak, że wszyscy uczniowie muszą w tym samym czasie wykonywać zlecone im zadania. Proszę tak rozplanować czas korzystania z komputera w domu, aby każdy, w ciągu całego dnia, mógł z niego skorzystać zgodnie z wyznaczonymi mu przedmiotami.
  3. Wykonanie poleceń zadanych przez prowadzącego we wskazanym przez niego czasie (czas będzie dostosowany do optymalnych możliwości uczniów).
  4. Bieżące komunikowanie się z wychowawcą klasy, którego rolą jest koordynowanie kształcenia na odległość w klasie, której jest wychowawcą.
  5. Wyjaśnianie wszelkich wątpliwości i uwag związanych z treścią zadań z danego przedmiotu z nauczycielem uczącym (poprzez widomości LIBRUS lub e-mail podany przez nauczyciela).

 

Swoją pracę świadczyć będą również nauczyciele wspomagający, pedagog, logopeda, bibliotekarz i nauczyciele świetlicy, którzy będą na bieżąco wspierać uczniów w realizacji podstawy programowej oraz służyć swoim wsparciem.

 

Proszę o komunikowanie się z nauczycielami głównie przez wiadomości w dzienniku LIBRUS. Wszyscy bowiem są do Państwa dyspozycji w tej formie. Biorąc jednak pod uwagę również to, że nauczyciele także są rodzicami i swoją zdalną pracę na komputerze często muszą dzielić ze współmałżonkiem i dziećmi, proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

Wszelkie uwagi (te pozytywne i negatywne) proszę przesyłać do dyrektora szkoły – Małgorzaty Mokrosz również poprzez komunikator LIBRUS lub pod tel. 609006877.

 

Dyrektor szkoły – Małgorzata Mokrosz

Data dodania: 2020-05-17 19:28:48
Data edycji: 2020-05-17 19:30:15
Ilość wyświetleń: 397

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Projekty Unijne

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"...szkoła musi wyposażyć dziecko w korzenie...

Aby mogło stanąć mocno i rosnąć...

Wyposażyć dziecko w skrzydła...

Aby mogło wznieść się w powietrze.”

J.J. McWhirter
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej