Zbliżają się wakacje, a do nas dotarła świetna wiadomość, że nasza szkoła otrzymała Złoty Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie za aktywną realizację działań edukacyjnych w roku szkolnym 2025/2026 w programie "Aktywni Błękitni". Jednocześnie jesteśmy jedną z 40 najbardziej aktywnych szkół w Polsce oraz jedną z 5 najbardziej aktywnych szkół województwa śląskiego i opolskiego. To zasługa klasy 6a oraz koordynatora p. Dobromira Mędrali, który otrzymał dwa tytuły: Ambasadora i Błękitnego Mentora programu "Aktywni Błękitni". Szkoła także otrzymała nagrody rzeczowe: mikroskop oraz stację meteorologiczną, które wspomogą proces edukacyjny na lekcjach przyrody, biologii i geografii.
Cieszymy się bardzo z tego ogromnego sukcesu i wysiłku