2017-06-08 „ Uczymy innych”, czyli zabawy integracyjne wolontariuszy z przedszkolakami z klasy 0a i b

„ Uczymy innych”,

czyli zabawy integracyjne wolontariuszy z przedszkolakami z klasy 0a i b.

Słoneczna pogoda, wysoka temperatura no i oczywiście cudowne otoczenie naszej szkoły to najlepsza okazja na wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Tym razem wolontariusze z klasy IIa pełnili rolę nauczycieli. Ich zadaniem było zaplanować i zorganizować z młodszymi kolegami           i koleżankami zabawy integracyjne na powietrzu.

Przygotowane zabawy były proste, ale jednocześnie ciekawe i nowe, jednak sam fakt, że kilkuletnie dzieci chciały się zaangażować w zorganizowanie i przeprowadzenie lekcji zabaw dla przedszkolaków zasługuje na uznanie. W lekcji wzięli udział wolontariusze z klasy IIa, podzieleni na trzy grupy . Każda grupa przedstawiła inną zabawę, wyjaśniła jej zasady oraz zaprezentowała przebieg. Zadanie nie było łatwe, ale nagrodą za ich wysiłek była radość przedszkolaków, a także ich podziękowania.

Przygotowanie zajęć tego typu są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego nauczania na zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, a efekt końcowy okazał się strzałem w dziesiątkę.

Monika Nowicka