2017-05-17 Studentki PWSZ w Raciborzu w murach naszej szkoły…

Absolwenci naszej szkoły, obecni studenci, często wracają do swej podstawówki, by tutaj zdobyć chociażby podstawy, elementy praktyki wprowadzającej ich do późniejszej pracy pedagogicznej. Doceniamy to i chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Dzięki inicjatywie jednej z takich osób, p. Marzenie, gościliśmy we wtorek 16 maja w naszej szkole pięćdziesięcioosobową grupę studentek PWSZ w Raciborzu – przyszłe nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Towarzyszyła im p. dr hab. Gabriela Kapica, profesor nadzwyczajny. Gośćmi spotkania były także dr Lidia Wollman i p. Barbara Uniwersał, z którą współpracujemy w ramach SUS – w Całościowym Rozwoju Szkoły. Swoimi spostrzeżeniami na temat pracy szkoły podzieliła się przewodnicząca RR - p. Agata Barańska, a na temat oceniania kształtującego na j. polskim –uczennica kl. V b Zuzia Gurbała, której wypowiedź i znajomość elementów OK zyskała uznanie samej p. B. Uniwersał. Studentki, po tym wprowadzeniu o pracy szkoły, podzielone na 8 grup, udały się na obserwację zajęć w klasach I-III. Zobaczyły m.in. lekcję wych. fizycznego, zajęcia z tańca integracyjnego, edukację przyrodniczą, polonistyczną, zajęcia techniczne. Była matematyka z wykorzystaniem kodów QR, a na koniec nawet… pokaz „umiejętności” Ozobota… Jako dyrekcja i nauczyciele dziękujemy za wszystkie słowa uznania, za to, że mogliśmy przedstawić nasze kreatywne działania i zajęcia, zeszyty OK, lapbooki. Za potwierdzenie, szczególnie przez panią prof. Kapicę, która cały okres swego aktywnego i pracowitego życia zawodowego poświęciła dziecku oraz szeroko pojętemu procesowi jego edukacji, że jesteśmy twórczy i idziemy we właściwym kierunku, nie boimy się wyzwań, że wiele naszych działań jest zgodnych z ideą C. Freneta: „ZAUFAJCIE DZIECIOM , BO ONE SĄ TWÓRCAMI SWEJ PRZYSZŁOŚCI”

Gabriela Kiełkowska