2017-05-09 Dzień Unii Europejskiej

Było dzisiaj w szkole kolorowo! A to za sprawą wielobarwnych ubrań i flag krajów Unii Europejskiej. 9 maja figuruje w kalendarzu jako Dzień UE, który obchodziliśmy na wesoło. Było szkolne kino z bajkami z różnych stron Europy i lekcje o tematyce europejskiej. Uczniowie klas II i III wzięli udział w turnieju, rozwiązując łatwe i nieco trudniejsze zadania. Na dolnym korytarzu podczas przerw uczniowie kolorowali mapę Europy w wydaniu XXL. Przy wejściu do naszej szkoły „wyrosło” kolorowe drzewo – wielu uczniów zostawiło na nim swój ślad – liść w kształcie dłoni, pokolorowany barwami wybranej flagi. Do obchodów dzisiejszego dnia włączyła się też świetlica :)

Zajęcia przeprowadzili: Sylwia Krause, Monika Piskuła, Mateusz Łysek

Sylwia Krause